Yeni Sayfa 1

 
 

Küvet üretiminde kulandığımız akrilik plakalar polymethylmethacrylate adlı hammaddeden üretilir. Sıvı haldeki bu sentetik malzeme cam vasıtası ile kalıplandırılıp plaka haline getirilir. Yüzeyi cam özelliğini aldığından gözenek yoktur, son derece parlaktır. Aynı zamanda gerektiği kadar esneyebilme özelliğine sahiptir. Sıcak ve soğuk su temaslarından etkilenmez. Bu nedenlerle akrilik küvetlerimizde zaman içinde kılcal sır çatlakları ve pas oluşmaz. Diş yapımında dahi kullanılan akrilik materyal bakteri barındırmaz, hijyendir.

Genelde küvetlerin etrafı beton, tuğla ve fayans ile örülmektedir. Temiz su tesisatında veya pis su giderinde herhangi bir arıza, tıkanma olursa fayans benzeri kaplama malzemesi ve küvetin yan duvarını oluşturan tuğla vb. kısımları kırmak ve yıkmak zorunda kalabilirsiniz. Bu hayli uğraşı isteyen masraflı bir iştir. Hatta büyük bir olasılıkla aynı desende ve renkte fayans, seramik bulunamayacağından bütün banyonuzun kırılması, seramiklerinizin değişmesi dahi gerekebilir. Oysa akrilik küvetlerimiz sökülebilir panellidir. Bu gibi durumlarda kendiniz bile yan panelleri kolaylıkla sökebilir, arızayı giderdikten sonra hiçbir inşaat, tadilat işlemine gerek kalmadan panelleri kolayca yerine monte edebilirsiniz.

Akrilik küvetlerimiz ısıyı uzun süre tutma ve ses dalgalarını emme özelliklerini de taşır. Bunun en büyük etkenlerinden biri gövdeleri güçlendirmede kullandığımız cam elyafının en iyi izolasyon malzemesi oluşudur. Bu sayede teniniz küvet ile temas ettiğinde rahatsız edici bir soğukluk hissi vermez. Çabuk ısınır, içindeki suyun ısısını muhafaza eder. Sizin banyo sesiniz diğer komşularınızı rahatsız etmez.

Ayrıca akrilik dayanıklı bir malzemedir kırılgan değildir. Kolay çizilmez. Çizilse dahi küvet yüzeyindeki bu tip hasarları zımpara ve su ile çok pratik bir biçimde giderebilirsiniz.

Akrilik küvetler diğer küvetlerden hafiftir. Bu sayede taşınması, montajı kolaydır. Monte etmek için sadece su ve elektrik bağlantısı yapılması yeterlidir. İşçilikten tasarruf sağlar. En önemlisi binalara gereksiz ağırlık yüklemesine sebep olmaz. Depremde hafif yapı elemanları unsuru hiçbir zaman unutulmamalıdır.

 

Site Haritası | Site Kullanım Şartları | Copyright © 2011 Waterway